css3

1394-02-25

CSS3 آخرین استانداردی CSS جهت طراحی صفحات وب سایت میباشد. در واقع جهت ایجاد ظاهری خیال انگیز، واسط‎ های کاربری بهتر و لود سریعتر وب ‎سایت طراحان وب از این استاندارد استفاده میکنند.

css3

اولین باز گویی از css در اواخر 1996 ، هنگام ارائه پشتیبانی برای مشخصات فونت(شامل سبک حروف و تکیه آن)، رنگ و پشت زمینه برای متن ها و تعیین جهت شان، تصاویر ، قالب ها و باقی عناصر وب ویرایش شد. CSS2 در 1998 معرفی شد در حالی که قابلیت های اضافی را نظیر تعیین مکان نسبی، مطلق و ثابت عناصر(absolute, relative and fixed positioning of elements) قبل از اینکه توسط CSS2.1 در 2005 غصب بشود، آورد. در اولین ویرایش در 1999 ، css3 توسط دو نسل اولیه بیان گذاشته شد و مجموعه ای از ویزگی هایش را که با نام ماژول شناخته می شدند به سندهای جداگانه ای تقسیم کرد و هر ماژول سازگار با افزودن توابع جدید مربوط به خودش یا شکل هایی که عموماً هنگام دستکاری با CSS2 وجود داشت، بود.

CSS٣ به خاطر ساختار ماژولارش، به توسعه دهندگان وب این امکان را می دهد که صفحات وب با محتوای غنی که نیاز به کد سبکتری دارند، ایجاد کنند. این یعنی ایجاد ظاهری خیال انگیز، واسط های کاربری بهتر و لود سریعتر وب سایت به‏ کمک عملکرد هایی که برای طراحان وب تقریبا غیر ممکن بود تا بتوانند بدون استفاده از jQuery و  Photoshop  آنها را خلق نمایند.

CSS3 آخرین استاندارد CSS میباشد. برخی از مهمترین ماژولهایی که در CSS3 افزوده شده اند عبارتند از:

بعضی از ویژگی های جدید CSS3

  • Selectors: سلکتورها در css3 به سمت جالب شدن پیش می روند. آنها به طراحان و توسعه دهندگان اجازه می دهند تا سطوح ویژه بیشتری را از سند انتخاب کنند. یکی از چیزهای زیبا راجع به ای ماژول این هست که هم اکنون بسیاری از مرورگرها شروع به پشتیبانی سلکتورهای پیشرفته CSS3 کرده اند ، بنابراین شما می توانید الان آنها را امتحان کنید.
  • Box Model: با استفاده از Box Model میتوان برای هرشکلی border تعریف کرد و فاصله آن از بقیه اشکال و متون را با استفاده از margin و padding تعیین نمود.
  • Backgrounds and Borders: افزودن چند عکس پس زمینه، تعین سایز تصاویر زمینه و...
  • Text Effects
  • 2D/3D Transformations
  • Animations: قابلیت انیمیشن کردن المانتهای صفحات وب

در تماس باشید

درباره ما

لاراوب ارایه دهنده وب سرویس های ارز ، سکه ، طلا به صورت لحظه ای و وب سرویس قیمت 177 خودروی داخلی وخارجی قیمت بازار و کارخانه وب سرویس انس طلا ، مثقال طلا، گرم طلای ۱۸ وب سرویس قیمت موبایل وب سرویس ثبت احوال بررسی کد ملی و انواع وب سرویس ها می باشد .

وب سرویس های ارز ، سکه ، طلا به صورت لحظه ای و وب سرویس قیمت خودروی داخلی وخارجی ،وب سرویس انس طلا ، مثقال طلا، گرم طلای ۱۸ ، مثقال طلا ، شاخص بورس ، نفت سبک، نفت برنت، نفت اپک، بنزین (گالن)،وب سرویس لحظه ای قیمت موبایل ، تبلت سامسونگ ، اپل ، گازوئیل، انس پالادیوم