دو خودرو بدون راننده‌ی از گوگل و دلفی وارد خیابان‌ها شدند

1394-04-07

دو نمونه‌ی اولیه از خودروهای بدون راننده که یکی توسط گوگل و دیگری توسط خودروسازی دلفی، تولید شده‌اند واردسیلیکون ولی شده‌اند و همچون دیگر خودروها در خیابان حرکت می‌کنند. برای جزئیات بیشتربا لاراوب همراه شوید.

دو خودرو بدون راننده‌ی از گوگل و دلفی وارد خیابان‌ها شدند

رویترز گزارش کرده که از اوایل هفته گذشته خودروهای بدون راننده بطور عملی وارد خیابان شده‌اند. این خودروها‌ که بدون نیاز به انسان قادر به حرکت هستند، بطور کامل به سیستم ناوبری خودکار گوگل یا دلفی مجهز شده‌اند.

این خودروها در جاده‌ی سن آنتونیو در پالو آلتو، قرار گرفته‌اند. جالب است بدانید که جان ابسمیر - مدیر شرکت دلفی، خود در داخل خودرو نشسته است تا عملکرد آن را بطور کامل تحت‌نظر بگیرد.

 دلفی، سیستم بدون راننده‌ی خود را بر روی یک خودرو Audi Q5 سوار کرده است. این سیستم شامل، لیزرها، رادار، چندین دوربین و یک کامپیوتر با نرم‌افزار خاص است که اطلاعات اطراف خودرو را دریافت کرده و بر روی آن تجزیه و تحلیل لازم را انجام داده و در نهایت دستورات را به خودرو ارسال می‌کند. هرچند خودرو بدون راننده، کنترل اتومبیل را به دست گرفته‌، اما برای احتیاط یک نفر پشت فرمان قرار می‌گیرد تا در صورت نیاز کنترل را بدست بگیرد.

سیستم بدون راننده‌ی گوگل نیز بر روی یک Lexus RX400h سوار شده است. همچون سیستم دلفی، گوگل نیز از دوربین، سنسورهای مختلف، رادار و همچنین نرم‌افزار مشابه بهره می‌برد. گوگل پیش از این نیز ۲۰ نمونه‌ی اولیه دیگر را وارد خیابان کرده بود و آزمایش‌های مختلفی را بر روی آن‌ها انجام داده بود.

پیش از این هر دو کمپانی گوگل و دلفی، آزمایش‌های بسیاری را با افراد مختلف بر روی خودروهای بدون راننده‌ی خود انجام داده بودند؛ اما در تمام آن‌ها خودرو به دلایلی یا از جاده خارج شده بود یا در شرایط خاص قادر به تصمیم گیری نبوده و متوقف شده بود.

 

در تماس باشید

درباره ما

لاراوب ارایه دهنده وب سرویس های ارز ، سکه ، طلا به صورت لحظه ای و وب سرویس قیمت 177 خودروی داخلی وخارجی قیمت بازار و کارخانه وب سرویس انس طلا ، مثقال طلا، گرم طلای ۱۸ وب سرویس قیمت موبایل وب سرویس ثبت احوال بررسی کد ملی و انواع وب سرویس ها می باشد .

وب سرویس های ارز ، سکه ، طلا به صورت لحظه ای و وب سرویس قیمت خودروی داخلی وخارجی ،وب سرویس انس طلا ، مثقال طلا، گرم طلای ۱۸ ، مثقال طلا ، شاخص بورس ، نفت سبک، نفت برنت، نفت اپک، بنزین (گالن)،وب سرویس لحظه ای قیمت موبایل ، تبلت سامسونگ ، اپل ، گازوئیل، انس پالادیوم