9 ترفند برای داشتن پوستی درخشان

1394-04-16

9 ترفند برای داشتن پوستی درخشان

1- شیر گاو را از غذای خود حذف کنید.

شیر گاو در برخی افراد می تواند باعث بروز آکنه، روزاسه و دیگر التهابات پوستی گردد. شما می توانید از شیر برنج یا شیر بادام در صبحانه استفاده نمایید بدون اینکه متوجه این تغییر شوید. ضمننا لازم نیست ماست و پنیر را از وعده غذایی خود حذف نمایید چون این مواد مشکلات فوق را ایجاد نمی کنند.

2- خیلی کوتاه و با آب خنک دوش بگیرید.

بدترین کاری که با پوست می توان انجام داد، دوش طولانی مدت با آب گرم  است.  آب داغ رطوبت و چربی محافظ پوست را از بین می برد و ظاهر ان را خشک و کدر کرده و مستعد التهاب می سازد. برای داشتن پوستی سالم کوتاه مدت و با آب خنک دوش بگیرید.

3- خوب بخوابید.

عبارت ” خواب زیبا داشته باشید” به یک دلیل است، وقتی شما در خواب عمیق هستید پوست شما در حالت تجدید شدن می باشد و آسیبهای ناشی از رادیکالهای آزاد را با ساخت کلاژن جدید برطرف می کند. 7 تا 8 ساعت خواب با کیفیت در شب ضروری است. برای کم کردن اختلال خواب می توانید نور اتاق را کم کنید و یا از ماسک خواب استفاده کنید. همچنین یک موزیک آرامبخش نیز به خواب راحت کمک می کند.

4- به طور منظم ورزش کنید.

ورزش برای پوست شما شگفتی ایجاد می کند. افزایش گردش خون و سیستم لنفاوی موجب دفع سموم بدن و شفاف شدن پوست می گردد. تمرینات قدرتی باعث افزایش تون عضلات و سفت تر شدن پوست شده و شما را جوان تر نشان می دهد.همچنین ورزش باعث کاهش استرس است که یکی از عوامل موثر در ایجاد مشکلات پوستی می باشد.

5- استرس خود را کاهش دهید.

علاوه بر ورزش، دقایقیدر روز را به استراحت اختصاص دهید. ده دقیقه مراقبه را هر روز صبح امتحان کنید. هنگامی که شما استرس دارید پوست شما بسیار کسل به نظر می رسد.

6- به جای قهوه از چای سبز استفاده کنید.

قهوه باعت دهیدراته شدن و التهاب پوست می گردد. در حالی که چای سبز برای پوست بسیار مفید است. این نوشیدنی مفید با آنتی اکسیدان بالایی که دارد اثر رادیکالهای آزاد را خنثی کرده و باعث کاهش چین و چروک و خطوط ریز صورت می شود.

7- از لایه برداری استفاده کنید.

لایه برداری روش مناسبی برای داشتن چهره ای شفاف می باشد. با این عمل شما از شر سلولهای مرده روی پوست خلاص شده و به پوست این اجازه را می دهید تا سلولهای جدید تولید کند. همچنین این روش باعث رفع اکنه، کوچک شدن منافذ، محو شدن لکه های سن و افزایش جذب سرم ها و مرطوب کننده ها می شود. لایه برداری 2-3 بار در هفته توصیه می شود.

8- رژیم غذایی سالم داشته باشید.

آنچه می خورید در سلامت پوست شما تاثیر می گذارد.خوردن مواد شور موجب از دست دادن آب پوست و خشک و کدر شدن ان می گردد. مصرف موادی با محتوای آب بالا مانند پرتقال، هندوانه، خیار و کاهو باعث شادابی  پوست می شود. رژیم خود را رنگارنگ کنید زیرا آنتی اکسیدانهای بیشتری دریافت می کنید. بنابراین در انتخاب میوه و سبزیجات رنگین کمان بسازید.

9- استفاده از سرم ویتامین C

گرچه استفاده از مواد مغذی و آنتی اکسیدانها در رژیم غذایی بسیار مهم است، اما استفاده از برخی ویتامینها بطور موضعی موثرتر می باشند. ویتامین C موضعی 20 برابر بیشتر از نوع خوراکی آن برای پوست سودمند است.

در تماس باشید

درباره ما

لاراوب ارایه دهنده وب سرویس های ارز ، سکه ، طلا به صورت لحظه ای و وب سرویس قیمت 177 خودروی داخلی وخارجی قیمت بازار و کارخانه وب سرویس انس طلا ، مثقال طلا، گرم طلای ۱۸ وب سرویس قیمت موبایل وب سرویس ثبت احوال بررسی کد ملی و انواع وب سرویس ها می باشد .

وب سرویس های ارز ، سکه ، طلا به صورت لحظه ای و وب سرویس قیمت خودروی داخلی وخارجی ،وب سرویس انس طلا ، مثقال طلا، گرم طلای ۱۸ ، مثقال طلا ، شاخص بورس ، نفت سبک، نفت برنت، نفت اپک، بنزین (گالن)،وب سرویس لحظه ای قیمت موبایل ، تبلت سامسونگ ، اپل ، گازوئیل، انس پالادیوم