پرسش و پاسخ در مورد مزوتراپی

1394-04-22

مزوتراپی یک تخصص پزشکی است که شامل تزریق مقادیر میکروسکوپی از عصاره های طبیعی، عوامل هومیوپاتی، مواد دارویی و ویتامین ها در پوست می باشد.

پرسش و پاسخ در مورد مزوتراپی

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی یک تخصص پزشکی است که شامل تزریق مقادیر میکروسکوپی از عصاره های طبیعی، عوامل هومیوپاتی، مواد دارویی و ویتامین ها در پوست می باشد. مزوتراپی می تواند در مواردی از قبیل از بین بردن سلولیت، کاهش وزن، درمان پیری پوست و جوانسازی پوست دست و صورت و گردن مورد استفاده قرار بگیرد.

ربات های فارسی تلگرام | ربات فارسی سخن یاب ، فال حافظ ، سخن بزرگان ، استخاره  و قرآنروبات قیمت ارز ، سکه ، دلار

قیمت دلار | قیمت طلا | قیمت سکه | قیمت ارز - قیمت طلا و سکه | وب سرویس قیمت ها

فواید مزوتراپی در مقایسه با سایر تکنیک های جراحی مانند لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن  درمانی برای سلولیت به حساب نمی آید. در واقع، لیپوساکشن اغلب سبب می شود تا سلولیت بیشتر نمود پیدا کند. مزوتراپی سلولیت را به شکلی مستقیم درمان می کند. و پوست را در همه ی نواحی نرم و صاف می کند و تجمع چربی در منطقه ای خاص را کاهش می دهد. رسوبات چربی که اغلب بعد از عمل لیپوساکشن دوباره ظاهر می شوند در مزوتراپی اتفاق نمی افتد. برای انجام مزوتراپی نیاز به بستری شدن، بیهوشی عمومی نیست و زخمی به جای نمی گذارد.

 

مزوتراپی چگونه می تواند سلولیت و چربی را کاهش دهد؟

مزوتراپی سه عامل دخیل در تشکیل سلولیت را درمان می کند. پزشک شما یک فرمول خاص برای کاهش چربی،  بهبود اختلال ایجاد شده در گردش خون و تجزیه کردن بافت همبند آسیب دیده، ایجاد می کند. در نتیجه پوست شما صاف می شود. مزوتراپی می تواند سلولیت را در هر ناحیه ای از بدن درمان کند.

 

مزوتراپی چگونه می تواند به عنوان یک ضد پیری و جوان کننده مورد استفاده قرار گیرد؟

ویتامین سابدرمال(Subdermal)  به منظور جوانسازی در سلولها تزریق می شود. بنابراین سلولها فعالتر می شوند و به تولید کلاژن و الاستین تحریک می شوند. می تواند بعد از 20 تا 25 سالگی برای پیشگیری از بروز چین و چروک به مزوتراپی اقدام کنید.

 

نتیجه حاصل از انجام مزوتراپی، چه موقع خود را نشان می دهد؟

نتایج مزوترابی  بسته به  بدن شما و شرایط تحت درمان متفاوت خواهد بود. اما به طور متوسط بیماران علائم بهبودی را بعد از دو یا 3 جلسه  مشاهده می کنند. در شرایط خاصی حتی بعد از یک جلسه نیز می تواند نتایج را مشاهده کرد. 

 آیا بعد از مشاهده نتایج دیگر نیاز به ادامه درمان نیست؟

بهترین نتیجه را شما وقتی خواهید گرفت که در کنار مزوتراپی ورزش و تغذیه مناسب نیز داشته باشید. با این حال باید بدانید که روند پیر شدن صورت هیچ وقت متوقف نمی شود، به همین دلیل توصیه می شود که یک برنامه منظم برای تجدید درمان و نگهداری از پوست را داشته باشید.

 

آیا درمان با مزوتراپی دردناک است؟

 ممکن است کمی احساس درد و سوزش را در زمان تزریق احساس کنید، با این حال می توان یک بی حس کننده موضعی نیز استفاده کرد.

 

 ایا مزوتراپی عوارض جانبی دارد؟

عارضه جانبی شایع در مزوتراپی، کبودی می باشد که به در طول یک هفته کاملاً بهبود می یابد، برای سرعت بخشیدن به فرایند، استفاده موضعی از آرنیکا ( داروی هومیوپاتی) را توصیه می کنیم. ممکن است بعضی از بیماران درد را به طور موقت تجربه کنند که ظرف 24 تا 48 ساعت فروکش می کند.

آیا بعد از مزوتراپی نباید آرایش کرد؟ محدودیت دیگر چطور ؟

بسته به نوع مزوتراپی که برای شما انجام می شود، محدودیت نیز متفاوت خواهد بود، حداقل برای 4 ساعت بعد از مزوتراپی نباید از هیچ ماده آرایشی روی صورت استفاده کنید. حداقل به مدت 6 تا 8 ساعت نباید دوش آب گرم بگیرید. بعد از مزوتراپی یک رژیم غذایی با پروتئین بالا، و اجتناب از مصرف کافئین و سایر محرک ها را توصیه می کنیم.

چه کسی می تواند مزوتراپی را انجام دهد؟

مزوتراپی باید توسط پزشک و کسی که گواهی دوره مزوتراپی را دیده و دستیار پزشک است انجام شود. مراقب ادعاهای نادرست در این زمینه باشید. می توانید از پزشک خود در مورد داروهایی که برای شما تزریق می شود سوال کنید و بررسی کنید که آیا فرد ی که می خواهد تزریق کند آموزش لازم را دریافت کرده است یا خیر.

در تماس باشید

درباره ما

لاراوب ارایه دهنده وب سرویس های ارز ، سکه ، طلا به صورت لحظه ای و وب سرویس قیمت 177 خودروی داخلی وخارجی قیمت بازار و کارخانه وب سرویس انس طلا ، مثقال طلا، گرم طلای ۱۸ وب سرویس قیمت موبایل وب سرویس ثبت احوال بررسی کد ملی و انواع وب سرویس ها می باشد .

وب سرویس های ارز ، سکه ، طلا به صورت لحظه ای و وب سرویس قیمت خودروی داخلی وخارجی ،وب سرویس انس طلا ، مثقال طلا، گرم طلای ۱۸ ، مثقال طلا ، شاخص بورس ، نفت سبک، نفت برنت، نفت اپک، بنزین (گالن)،وب سرویس لحظه ای قیمت موبایل ، تبلت سامسونگ ، اپل ، گازوئیل، انس پالادیوم