آنچه که باید درباره لیزر الکساندریت بدانید!

1394-05-04

در دهه های اخیر، تکنولوژی نوین لیزر موهای زائد پیشرفت هایی داشته است و در این راه با محدودیت هایی نیز رو به رو شده است، البته نمی توان از تاثیرات قابل توجه دستگاه های پیشرفته لیزر در کاهش رشد موهای زائد چشم پوشی کرد.

آنچه که باید درباره لیزر الکساندریت بدانید!

از دستگاه های لیزر می توان حتی برای رفع کامل موهای زائد مناطق وسیع تر بدن در مدتی کوتاه استفاده کرد. اگرچه رفع موهای زائد به کمک لیزر اندکی با درد و ناراحتی همراه است، اما درد لیزر شدیدتر از ناراحتی های ناشی از اپیلاسیون کمر و خطوط بیکینی  به صورت منظم نیست.

سوالی که در اینجا مطرح است، این است که در واقعیت برای اینکه از پوستی صاف و درخشان برخوردار باشیم، به چند جلسه لیزر موهای زائد نیاز داریم؟

اگر تمایل دارید که اطلاعات بیشتری در زمینه انواع روش های رفع موهای زائد بدست آورید، بهتر است که تمام گزینه های درمان را در نظر داشته باشید. شکی نیست که شما تحقیقات لازم را انجام داده  بدین نتیجه رسیده اید که لیزر موهای زائد بهترین انتخاب است. آیا تاکنون به تفاوت میان دستگاه های گوناگون لیزر موهای زائد  موجود در بازار فکر کرده اید؟

موارد کاربردی دستگاه لیزر الکساندریت

لیزرهای الکساندریت تجهیزات قدرتمندی هستند که باید توسط یک متخصص مجرب و آموزش دیده استفاده شود، بنابراین، این دستگاه ها در سالن ها و کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار میگیرند. متاسفانه سازمان غذا و داروی آمریکا دستگاه های خانگی رفع موهای زائد را که شامل لیزر الکساندریت است، بهیچ عنوان تایید نمی کند.

 

ربات های فارسی تلگرام | ربات فارسی سخن یاب ، فال حافظ ، سخن بزرگان ، استخاره  و قرآنربات قیمت ارز ، سکه ، دلار

قیمت دلار | قیمت طلا | قیمت سکه | قیمت ارز - قیمت طلا و سکه | وب سرویس ارز سکه دلار طلا

دستگاه لیزر الکساندریت چیست؟

لیزر الکساندریت یک نوع لیزر ( تقویت نور از طریق گسیل القایی انرژى تابشي) که نور با انرژی بالا را از طریق کریستال های الکساندریت به سطح پوست ساطع می کند. همان طور که نور پر انرژی از میان کریستال های الکساندریت عبور می کند، پرتویی از نور با طول موج 755 نانومتر تولید میگردد.

توجه توجه: طول موج پرتو نور، میزان نفوذ پذیری نور و انرژی لیزر را در لایه های زیرین پوست تعیین می کند.

رنگ نور لیزر اصولا قرمز است.

زمانی که لیزرهای الکساندریت در حالت چرخشی و انتقالی کیو ( Q ) قرار می گیرد،  باعث می شود که دستگاه لیزر، پرتوی پر انرژی از نور با تپ یا پالس های الکترومغناطیسی کوتاه تولید کند. در این شرایط، لیزر موهای زائد به بهترین نحو صورت خواهد گرفت.

علاوه بر رفع موهای زائد بدن و صورت، دستگاه های لیزر الکساندریت برای موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرند:

  • درمان لک های پوستی ناشی از پیری
  • درمان و رفع خال مادرزادى ، لكه يا ماه گرفتگي مادرزادى
  • رفع تتو

 

                                

تفاوت دستگاه لیزر الکساندریت با دیگر روش های لیزر موهای زائد

علاوه بر نور و رنگ لیزر، طول موج نور تنها موردی است که تغییر می کند. برای مثال، لیزر الکساندریت پرتو نور قرمز رنگی با طول موج 755 نانومتر ساطع می کند. از طرف دیگر، لیزر دیود پرتو نوری با طول موج 810 نانومتر و لیزر YAG پرتو نوری با طول موج 1064 نانومتر از خود ساطع می کند.

مزایای استفاده از لیزر الکساندریت

اگرچه لیزر الکساندریت به عنوان موثرترین دستگاه لیزر رفع موهای زائد برای انواع پوست و مو انتخاب شده است، اما در مقایسه با دیگر روش های لیزر موهای زائد، آنچنان که از این دستگاه انتظار می رود، تاثیر چشمگیری در رفع موهای زائد افراد تیره پوست ندارد.  همان طور که در دیگر روشهای لیزر موهای زائد مشاهده کردیم، لیزر الکساندریت نیز برای افراد با پوست سفید و روشن بسیار مناسب است و حتی بیشترین تاثیر گذاری را در رفع موهای زائد بسیار نازک و ظریف دارد که دیگر دستگاه های لیزر قابلیت از بین بردن آنها را ندارد.

طول موج پرتو نوری که از دستگاه لیزر الکساندریت ساطع می شود، ب راحتی جذب ملانین یا مشکینه مو می شود (رنگ دانه های سلولی) که همین عامل سبب مبی شود که پیازک های مو و سلول های مو به سرعت حرارت ببیند و در نهایت همه موها از ریشه از بین می روند.

توجه توجه  

بهترین گزینه برای افراد تیره پوست، استفاده از لیزر Nd:YAG است، زیرا طول موج اضافی بدون ایجاد هیچگونه آسیب به سطح پوست یا رنگ دانه ها، به داخل پیازک های مو نفوذ کرده و آنها را از بین می برد.

تاثیرات لیزر الکساندریت

 

در صورت استفاده از لیزر الکساندریت، میزان پاکسازی و رفع موهای زائد طبق تعداد جلسات پیشنهاد شده – معمولا 6 تا 8 جلسه برای موهای نازک و ظریف و 10 تا 12 جلسه برای موهای مشکی و ضخیم، بیش از 70 درصد خواهد بود.

به طور کلی اینطور پذیرفته شده است که لیزر الکساندریت از سریع ترین نوع لیزر در رفع موهای زائد در کوتاه ترین مدت است. برای افرادی که قصد دارند  از فن آوری لیزر برای رفع موهای زائد مناطق وسیع تر بدن چون کمر و پشت، شانه، پاها و … استفاده کنند، اغلب استفاده از لیزر الکساندریت توصیه می گردد.

لیزر الکساندریت تنها دستگاه لیزری است که می توان از آن برای درمان یا رفع  بیماری های شدید مو، بنام سندروم آمبراس استفاده کرد.

دستگاه لیزر دیود

لیزر الکساندریت در مقابل لیزر دیود

یکی دیگر از محبوب ترین و متداول ترین روش های لیزر موهای زائد، لیزر دیود است که طول موج پرتو نور آن اندکی بلندتر از طول موج پرتو نور لیزر الکساندریت است.

در سال 2001،  دو دستگاه لیزر دیود و الکساندریت از نظر درصد موفقیت  و اثرگذاری با یکدیگر مقایسه شدند. به کمک دستگاه لیزر الکساندریت، رشد مو تا 85-90 درصد کاهش پیدا کرد، اما به کمک لیزر دیود رشد مو تنها به اندازه 84-88 درصد کاهش پیدا کرد. تنها با جلسه لیزر موهای زائد الکساندرایت، رشد موها 90 درصد و برای مدت 12 ماه کاهش پیدا کرد.

در سال 2006، به منظور تعیین اثر بخشی دو دستگاه لیزر مطالعاتی صورت گرفت و در نهایت محققان دریافتند که هر دو دستگاه لیزر به یک اندازه کارایی داشتند. با این وجود، لیزر دیود عوارض جانبی نیز بهمراه دارد ( 18 درصد مشکلات پوستی خفیف بواسطه لیزر دیود و تنها 9 درصد حساسیت های پوستی متعلق به لیزر الکساندریت است.)

عوارض جانبی

 آیا استفاده از لیزر الکساندریت نیز موجب بروز مشکلات پوستی می شود؟

باید توجه داشته باشید که کاربرد هر کدامیک از روش های لیزر موهای زائد مزایا و معایب خاص خود را دارد.

برای افراد تیره پوست، در صورت استفاده از لیزر الکساندریت، تغییر رنگ پوست یا به عبارتی روشن شدن پوست ناحیه مورد درمان وجود دارد. همان طور که قبلا به آن اشاره شد، استفاده از دستگاه لیزر الکساندریت برای افراد تیره پوست توصیه نمی شود.

برای افراد دارای پوست روشن نیز امکان از بین رفتن رنگ دانه های پوستی وجود دارد. از طرف دیگر این احتمال وجود دارد که نور لیزر موجب رشد بیش از اندازه  ملانین یا مشکینه مو و بروز لک های تیره رنگ بر روی پوست شود.

 

همان طور که می دانید فرآیند لیزر موهای زائد بدون درد و ایجاد ناراحتی نخواهد بود. اما به منظور به حداقل رساندن درد های ناشی از لیزر، از ژل خنک کننده ای بر روی پوست استفاده می شود که از التهاب و آماس بدن جلوگیری می کند.

بر اثر لیزر ممکن است که پوست ناحیه از بدن دچار التهاب و خارش شود که پس از گذشت چند ساعت و یا چند روز خودبخود برطرف می شود. گاهی اوقات پوست به رنگ قرمز در می آید که متاسفانه زمانی این حالت رخ می دهد که از دستگاه لیزر به طور ناصحیح استفاده شود.

البته توجه داشته باشید که احتمال کبودی پوست بسیار اندک است، اما در صورت بروز کبودی بر روی پوست، به طور خودبخود رفع می شود.

آیا دستگاه لیزر الکساندریت به تایید سازمان غذا و دارو رسیده است؟

اگر شما قصد رفع کامل موهای زائد بدن خود به کمک لیزر الکساندریت را دارید، باید از گواهینامه اعتبار دستگاه لیزر اطمینان حاصل کنید. در سال 1997 دستگاه لیزر الکساندریت به تایید سازمان غذا و دارو آمریکا رسید.

امروزه دستگاه های لیزر مختلفی از نوع لیزر الکساندریت در بازار  وجود دارد که از بهترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

EpiTouch Plus

GentleLASE

lutronic

candela

Apogee

اگر متخصص پوست برند تجاری خاصی در کنار موارد ذکر شده به شما پیشنهاد کرد، مطمئنا ارزش این را دارد که پیش از استفاده از دستگاه لیزر تحقیقات کاملی درباره دستگاه و شرکت سازنده آن انجام دهید.

شرکت های تولید کننده دستگاه لیزر می بایست پیش از عرضه محصول به بازار تاییده سازمان غذا و دارو را در ارتباط با دستگاه بدست آورند. بدین منظور شما می توانید به سایت پایگاه اطلاع رسانی  سازمان غذا و دارو مراجعه کرده و از اعتبار دستگاه مورد استفاده اطمینان حاصل کنید.

یافته های بالینی درباره لیزر الکساندریت

پس از دریافت تاییده سازمان غذا و دارو در سال 1997 و عرضه آن به بازار، مطالعات بسیاری در ارتباط با کارایی و اثربخشی دستگاه لیزر الکساندریت صورت گرفته است. در کل محققان بدین نتیجه دست یافتند که لیزر الکساندریت در رفع کامل موهای زائد بسیار موثر است.

مطالعات انجام شده بر روی افراد تیره پوست

150 مراجعه کننده به کلینیک زیبایی ( 18 مرد و 132 زن) با تایپ پوست چهار و پنج تحت درمان به کمک دستگاه لیزر الکساندریت قرار گرفتند. عوارض جانبی تنها برای 2 درصد از آنان بوجود آمد.

بنابراین هیچ تفاوتی نمی کند که چه پوست روشن داشته باشید و چه پوست روشن، استفاده از دستگاه لیزر الکساندریت خطری برای مراجع محسوب نمی شود.

دستگاه الکترولیز برای سوزاندن ریشه موها

پس از سه جلسه لیزر موهای زائد به کمک دستگاه لیزر الکساندریت با فاصله های زمانی چهار هفته، رشد مو به اندازه 74 درصد کاهش پیدا کرد.

اما میزان کاهش رشد مو بوسیله  دستگاه برق كافت ريشه ى مو ( از بين بردن ريشه ى مو به وسيله برق كافت ) تنها 34 درصد محاسبه شد.

رفع کامل موهای زائد به کمک دستگاه برقکافت یک روش قدیمی و منسوخ شده است که قابل مقایسه با اثربخشی، کارایی و سرعت عمل بالای انواع روش های لیزر نیست.

در تماس باشید

درباره ما

لاراوب ارایه دهنده وب سرویس های ارز ، سکه ، طلا به صورت لحظه ای و وب سرویس قیمت 177 خودروی داخلی وخارجی قیمت بازار و کارخانه وب سرویس انس طلا ، مثقال طلا، گرم طلای ۱۸ وب سرویس قیمت موبایل وب سرویس ثبت احوال بررسی کد ملی و انواع وب سرویس ها می باشد .

وب سرویس های ارز ، سکه ، طلا به صورت لحظه ای و وب سرویس قیمت خودروی داخلی وخارجی ،وب سرویس انس طلا ، مثقال طلا، گرم طلای ۱۸ ، مثقال طلا ، شاخص بورس ، نفت سبک، نفت برنت، نفت اپک، بنزین (گالن)،وب سرویس لحظه ای قیمت موبایل ، تبلت سامسونگ ، اپل ، گازوئیل، انس پالادیوم